Skip to content

732 Howard AveWenonah, NJ 08090

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Dec 19, 2025

Property Information

Block569
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page39

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,574
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$20,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$20,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$724+3.3%
2024$701+2.2%
2023$686+1.2%
2022$678+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$250,000
Sq Ft1,574DeedBook 7289, Page 76Recorded1/8/2026

Also conveyed in this deed

2 parcels

Property Sale

Sale
$7,300
DeedBook 1760, Page 305