Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
1012 Mantua PkWenonah, NJ 08090
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 11, 2000
Property Information
Block585.01
Lot19
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page44
Building Details
Building Class---
Description1SCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.21
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$40,600
13%
Improvement Value:$269,500
87%
Total Assessment$310,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $11,117 | +3.3% |
| 2024 | $10,760 | +2.2% |
| 2023 | $10,531 | +1.2% |
| 2022 | $10,410 | +1.9% |
Property History
No events match the selected filters.