Skip to content

110 Buddy Powell LnWenonah, NJ 08090

Built 2018

Last Sale Price
$219,900
Last Sale Date
Jun 15, 2018

Property Information

Block599.01
Lot406

Zoning---
Sq Footage1,975
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,900
20%
Improvement Value:$149,100
80%
Total Assessment$186,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,668+3.3%
2024$6,454+2.2%
2023$6,317+1.2%
2022$6,244+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$219,900

From:

To:

Sq Ft1,975DeedBook 5894, Page 207Recorded6/25/2018

Property Built

Built

Year Built: 2018