Skip to content

144 Buddy Powell LnWenonah, NJ 08090

Built 2019

Last Sale Price
$222,000
Last Sale Date
Sep 21, 2020

Property Information

Block599.01
Lot803
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3SFAG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,967
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,900
20%
Improvement Value:$145,500
80%
Total Assessment$182,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,539+3.3%
2024$6,329+2.2%
2023$6,194+1.2%
2022$6,123+910.6%
Property History

Property Sale

Sale
$222,000

From:

To:

Sq Ft1,967DeedBook 6342, Page 226Recorded9/22/2020

Property Built

Built

Year Built: 2019