Skip to content

150 Buddy Powell LnWenonah, NJ 08090

Built 2019

Last Sale Price
$226,000
Last Sale Date
Feb 14, 2020

Property Information

Block599.01
Lot806
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3SFAG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,967
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,900
19%
Improvement Value:$152,800
81%
Total Assessment$189,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,801+3.3%
2024$6,583+2.2%
2023$6,442+1.2%
2022$6,368+945.3%
Property History

Property Sale

Sale
$226,000
Sq Ft1,967DeedBook 6257, Page 145Recorded3/16/2020

Property Built

Built

Year Built: 2019