Skip to content

906 Georgetown RdWenonah, NJ 08090

Built 2014

Last Sale Price
$206,000
Last Sale Date
May 29, 2015

Property Information

Block599.01
Lot903
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page4301

Building Details

Building Class37
DescriptionROWAN
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage1,863
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,800
20%
Improvement Value:$148,700
80%
Total Assessment$185,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,650+3.3%
2024$6,437+2.2%
2023$6,300+1.2%
2022$6,227+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$206,000

From:

To:

Sq Ft1,863DeedBook 5343, Page 145Recorded7/17/2015

Property Built

Built

Year Built: 2014