Skip to content

910 Georgetown RdWenonah, NJ 08090

Built 2014

Last Sale Price
$193,900
Last Sale Date
Feb 25, 2016

Property Information

Block599.01
Lot905
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page4301

Building Details

Building Class37
DescriptionPRINCETON
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage1,967
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,800
20%
Improvement Value:$148,300
80%
Total Assessment$185,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,636+3.3%
2024$6,423+2.2%
2023$6,286+1.2%
2022$6,214+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$193,900

From:

To:

Sq Ft1,967DeedBook 5440, Page 13Recorded3/10/2016

Property Built

Built

Year Built: 2014