Skip to content

105 Carnation DrWoodbury, NJ 08096

Built 1988

Last Sale Price
$104,900
Last Sale Date
Jul 30, 1987

Property Information

Block608.01
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18.5

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,108
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,400
19%
Improvement Value:$201,400
81%
Total Assessment$248,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,669+3.4%
2024$8,383+2.2%
2023$8,199-1.8%
2022$8,352+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1988

Property Sale

Sale
$104,900
DeedBook 1639, Page 157