Skip to content

738 Dartmouth DrWenonah, NJ 08090

Built 1995

Last Sale Price
$59,500
Last Sale Date
Nov 23, 1993

Property Information

Block625
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page46

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,231
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,700
20%
Improvement Value:$180,600
80%
Total Assessment$226,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,113+3.3%
2024$7,853+2.2%
2023$7,685+1.2%
2022$7,597+1.9%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1995

Property Sale

Sale
$59,500
DeedBook 2380, Page 107