Skip to content

112 South View DrWoodbury, NJ 08096

Built 1984

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 25, 2024

Property Information

Block639
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21.4

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,952
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,300
22%
Improvement Value:$163,100
78%
Total Assessment$210,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,543+3.3%
2024$7,301+2.2%
2023$7,145+1.2%
2022$7,063+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$163,500
DeedBook 3741, Page 32

Property Sale

Sale
$149,900
DeedBook 3250, Page 34

Property Sale

Sale
$86,790
DeedBook 1500, Page 805

Property Built

Built

Year Built: 1984