Skip to content

7 Mystic CtWoodbury, NJ 08096

Built 2003

Last Sale Price
$230,000
Last Sale Date
Jan 22, 2003

Property Information

Block641
Lot40.07
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18.5

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,844
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,500
13%
Improvement Value:$311,000
87%
Total Assessment$357,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,816+3.3%
2024$12,405+2.2%
2023$12,141+1.2%
2022$12,001+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$230,000
DeedBook 3544, Page 35

Property Built

Built

Year Built: 2003