Skip to content

108 Woodvale LnWenonah, NJ 08090

Built 1980

Last Sale Price
$214,900
Last Sale Date
Mar 13, 2006

Property Information

Block655
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33.1

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,553
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,200
24%
Improvement Value:$126,800
76%
Total Assessment$167,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,987+3.3%
2024$5,795+2.2%
2023$5,671+1.2%
2022$5,606+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$214,900
DeedBook 4183, Page 225

Property Sale

Sale
$129,000
DeedBook 3429, Page 80

Property Sale

Sale
$96,000
DeedBook 23372, Page 269

Property Sale

Sale
$67,313
DeedBook 1462, Page 498

Property Built

Built

Year Built: 1980