Skip to content

439 Eryn RdWenonah, NJ 08090

Built 2004

Last Sale Price
$232,625
Last Sale Date
May 21, 2004

Property Information

Block656.01
Lot20
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,571
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,600
16%
Improvement Value:$222,900
84%
Total Assessment$265,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,518+3.3%
2024$9,213+2.2%
2023$9,016+1.2%
2022$8,913+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$232,625
DeedBook 3782, Page 246

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

Sale
$1,421,000
DeedBook 3492, Page 328