Skip to content

405 Eryn RdWenonah, NJ 08090

Built 2004

Last Sale Price
$231,478
Last Sale Date
Feb 27, 2004

Property Information

Block656.01
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,221
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,300
17%
Improvement Value:$209,900
83%
Total Assessment$253,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,077+3.3%
2024$8,786+2.2%
2023$8,599+1.2%
2022$8,500+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$231,478
DeedBook 3742, Page 150

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

Sale
$1,421,000
DeedBook 3492, Page 328