Skip to content

411 Eryn RdWenonah, NJ 08090

Built 2003

Last Sale Price
$200,462
Last Sale Date
Oct 24, 2003

Property Information

Block656.01
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,055
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,900
17%
Improvement Value:$209,900
83%
Total Assessment$251,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,027+3.3%
2024$8,737+2.2%
2023$8,551+1.2%
2022$8,453+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$200,462
DeedBook 3686, Page 163

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

Sale
$1,421,000
DeedBook 3492, Page 328