Skip to content

100 Treeline DrWoodbury, NJ 08096

Built 1996

Last Sale Price
$280,000
Last Sale Date
Jan 14, 2011

Property Information

Block661.01
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page29.2

Building Details

Building Class17
DescriptionAMHURST CONTEMP
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,364
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,800
19%
Improvement Value:$227,500
81%
Total Assessment$282,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,120+3.3%
2024$9,796+2.2%
2023$9,587+1.2%
2022$9,477+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$280,000
DeedBook 4848, Page 265

Property Sale

Sale
$194,000
DeedBook 4416, Page 276

Property Built

Built

Year Built: 1996