Skip to content

104 Azalea DrWoodbury, NJ 08096

Built 1997

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jan 29, 2007

Property Information

Block665
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page29.2

Building Details

Building Class17
DescriptionMIDDLETON COL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,124
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,800
20%
Improvement Value:$190,500
80%
Total Assessment$237,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,257+3.4%
2024$7,984+2.2%
2023$7,809+1.2%
2022$7,716+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1,577,600
DeedBook 2776, Page 295

Property Built

Built

Year Built: 1997