Skip to content

38 Clinton StWestville, NJ 08093

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$434,000
Last Sale Date
Sep 3, 2025

Property Information

Block75
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,680
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$15,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$15,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$552+3.3%
2024$534+2.2%
2023$523+1.2%
2022$517+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$17,500
DeedBook 6975, Page 232

Property Sale

Sale
$9,000
DeedBook 6578, Page 161Recorded11/10/2021

Property Sale

Sale
$526
DeedBook 2931, Page 217