Skip to content

266 Park AveWoodbury, NJ 08096

Built 1925

Last Sale Price
$123,000
Last Sale Date
Jun 8, 2010

Property Information

Block77
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,064
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,700
26%
Improvement Value:$84,600
74%
Total Assessment$114,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,098+3.3%
2024$3,966+2.2%
2023$3,882+1.2%
2022$3,837+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$123,000
DeedBook 4779, Page 219

Property Sale

Sale
$103,000
DeedBook 3613, Page 332

Property Sale

Sale
$40,256
DeedBook 3437, Page 163

Property Built

Built

Year Built: 1925