Skip to content

4 Kelly DrWoodbury, NJ 08096

Built 1986

Last Sale Price
$287,500
Last Sale Date
Jun 24, 2022

Property Information

Block82.01
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.4

Building Details

Building Class17
DescriptionLAKEVIEW
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,339
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,800
24%
Improvement Value:$113,500
76%
Total Assessment$150,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,388+3.3%
2024$5,215+2.2%
2023$5,104+1.2%
2022$5,046+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$287,500
Sq Ft1,339DeedBook 6707, Page 146Recorded7/1/2022

Property Sale

Sale
$112,500
DeedBook 1946, Page 94

Property Sale

Sale
$101,130
DeedBook 1820, Page 273

Property Built

Built

Year Built: 1986