Skip to content

11 Mullray CtWoodbury, NJ 08096

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 11, 2024

Property Information

Block82.01
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.4

Building Details

Building Class17
DescriptionLAKEVIEW
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,339
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,200
22%
Improvement Value:$122,600
78%
Total Assessment$157,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,407+3.5%
2024$5,226+2.3%
2023$5,109+1.2%
2022$5,047+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$167,900
DeedBook 3564, Page 317

Property Sale

Sale
$108,420
DeedBook 1874, Page 151

Property Built

Built

Year Built: 1986