Skip to content

30 Lakebridge DrWoodbury, NJ 08096

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 23, 2017

Property Information

Block82.01
Lot36
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.4

Building Details

Building Class17
DescriptionBRIDGETON
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,510
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,500
22%
Improvement Value:$125,800
78%
Total Assessment$161,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,783+3.3%
2024$5,597+2.2%
2023$5,478+1.2%
2022$5,415+1.9%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$190,500

From:

To:

Sq Ft1,510DeedBook 5734, Page 289Recorded9/20/2017

Property Sale

Sale
$143,000
DeedBook 3428, Page 26

Property Sale

Sale
$134,000
DeedBook 2946, Page 309

Property Sale

Sale
$75,545
DeedBook 1588, Page 70

Property Built

Built

Year Built: 1986