Skip to content

34 Lakebridge DrWoodbury, NJ 08096

Built 1986

Owner
---
Last Sale Price
$329,000
Last Sale Date
May 15, 2025

Property Information

Block82.01
Lot38
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.4

Building Details

Building Class17
DescriptionWOODLAND
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,254
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,400
25%
Improvement Value:$105,800
75%
Total Assessment$141,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,062+3.3%
2024$4,900+2.2%
2023$4,795+1.2%
2022$4,740+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$329,000
Sq Ft1,254DeedBook 7184, Page 268Recorded6/6/2025

Property Sale

Sale
$223,000
Sq Ft1,254DeedBook 6420, Page 310Recorded2/10/2021

Property Sale

Sale
$130,000

From:

To:

Sq Ft1,254DeedBook 5326, Page 332Recorded6/5/2015

Property Sale

Sale
$70,545
DeedBook 1593, Page 193

Property Built

Built

Year Built: 1986