Skip to content

56 Lakebridge DrWoodbury, NJ 08096

Built 1988

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 9, 2025

Property Information

Block82.01
Lot48
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.4

Building Details

Building Class17
DescriptionLAKEVIEW
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,339
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,000
23%
Improvement Value:$115,500
77%
Total Assessment$150,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,395+3.3%
2024$5,222+2.2%
2023$5,111+1.2%
2022$5,052+7.4%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$194,000
Sq Ft1,339DeedBook 6223, Page 191Recorded1/14/2020

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 2619, Page 146

Property Sale

Sale
$103,000
DeedBook 2309, Page 56

Property Built

Built

Year Built: 1988

Property Sale

Sale
$83,885
DeedBook 1679, Page 301