Skip to content

98 Lakebridge DrWoodbury, NJ 08096

Built 1987

Last Sale Price
$169,000
Last Sale Date
Jan 5, 2011

Property Information

Block82.01
Lot64
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.5

Building Details

Building Class17
DescriptionWOODLAND
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,254
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,600
25%
Improvement Value:$107,900
75%
Total Assessment$143,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,144+3.3%
2024$4,979+2.2%
2023$4,873+1.2%
2022$4,817+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$169,000
DeedBook 4842, Page 122

Property Sale

Sale
$91,030
DeedBook 1706, Page 303

Property Built

Built

Year Built: 1987