Skip to content

124 Lakebridge DrWoodbury, NJ 08096

Built 1988

Last Sale Price
$145,000
Last Sale Date
Jun 5, 2012

Property Information

Block82.01
Lot77
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.5

Building Details

Building Class17
DescriptionWOODLAND
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,254
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,200
24%
Improvement Value:$108,800
76%
Total Assessment$144,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,162+3.3%
2024$4,997+2.2%
2023$4,890+1.2%
2022$4,834+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 4978, Page 89

Property Sale

Sale
$88,045
DeedBook 1855, Page 180

Property Built

Built

Year Built: 1988