Skip to content

18 Stewart LnWoodbury, NJ 08096

Built 1987

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
May 23, 2019

Property Information

Block82.03
Lot23
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.05

Building Details

Building Class17
DescriptionWOODLAND
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,254
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,500
25%
Improvement Value:$108,300
75%
Total Assessment$143,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,155+3.3%
2024$4,990+2.2%
2023$4,883+1.2%
2022$4,827+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$175,000

From:

To:

Sq Ft1,254DeedBook 6094, Page 203Recorded6/3/2019

Property Sale

Sale
$70,900
DeedBook 1640, Page 143

Property Built

Built

Year Built: 1987