Skip to content

14 Stewart LnWoodbury, NJ 08096

Built 1987

Last Sale Price
$275,000
Last Sale Date
Mar 8, 2023

Property Information

Block82.03
Lot25
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.05

Building Details

Building Class17
DescriptionWOODLAND
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,254
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,900
25%
Improvement Value:$108,200
75%
Total Assessment$144,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,916+3.5%
2024$4,750+2.3%
2023$4,644+1.2%
2022$4,587+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$275,000
Sq Ft1,254DeedBook 6828, Page 328Recorded3/22/2023

Property Sale

Sale
$73,545
DeedBook 1650, Page 153

Property Built

Built

Year Built: 1987