Skip to content

2 Stewart LnWoodbury, NJ 08096

Built 1987

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 26, 2020

Property Information

Block82.03
Lot31
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.05

Building Details

Building Class17
DescriptionLAKEVIEW
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,339
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,100
25%
Improvement Value:$114,100
75%
Total Assessment$151,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,171+3.5%
2024$4,997+2.3%
2023$4,885+1.2%
2022$4,826+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$76,545
DeedBook 1661, Page 71

Property Built

Built

Year Built: 1987