Skip to content

59 Lakebridge DrWoodbury, NJ 08096

Built 1987

Owner
---
Last Sale Price
$304,000
Last Sale Date
Jul 1, 2025

Property Information

Block82.03
Lot34
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.05

Building Details

Building Class17
DescriptionLAKEVIEW
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,339
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,200
23%
Improvement Value:$117,900
77%
Total Assessment$153,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,489+3.3%
2024$5,313+2.2%
2023$5,199+1.2%
2022$5,140+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$304,000
Sq Ft1,339DeedBook 7216, Page 258Recorded8/6/2025

Property Sale

Sale
$83,795
DeedBook 1682, Page 221

Property Built

Built

Year Built: 1987