Skip to content

19 Stewart LnWoodbury, NJ 08096

Built 1987

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Feb 15, 2018

Property Information

Block82.04
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.05

Building Details

Building Class17
DescriptionBRIDGETON
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,510
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,100
21%
Improvement Value:$129,500
79%
Total Assessment$164,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,901+3.3%
2024$5,712+2.2%
2023$5,590+1.2%
2022$5,526+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$175,000

From:

To:

Sq Ft1,510DeedBook 5840, Page 126Recorded3/28/2018

Property Sale

Sale
$81,045
DeedBook 1632, Page 32

Property Built

Built

Year Built: 1987