Skip to content

161 Lakebridge DrWoodbury, NJ 08096

Built 1986

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 21, 2025

Property Information

Block82.05
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.05

Building Details

Building Class17
DescriptionLAKEVIEW
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,339
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$37,500
24%
Improvement Value:$117,000
76%
Total Assessment$154,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,539+3.3%
2024$5,361+2.2%
2023$5,247+6.3%
2022$4,937+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$73,850
DeedBook 1562, Page 306

Property Built

Built

Year Built: 1986