Skip to content

15 Lakebridge DrWoodbury, NJ 08096

Built 1987

Last Sale Price
$184,000
Last Sale Date
Aug 15, 2018

Property Information

Block82.05
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.05

Building Details

Building Class17
DescriptionLAKEVIEW
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,339
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,400
24%
Improvement Value:$113,600
76%
Total Assessment$149,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,342+3.3%
2024$5,170+2.2%
2023$5,060+1.2%
2022$5,002+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$184,000

From:

To:

Sq Ft1,339DeedBook 5941, Page 90Recorded9/10/2018

Property Sale

Sale
$77,545
DeedBook 1621, Page 286

Property Built

Built

Year Built: 1987