Skip to content

137 Lakebridge DrWoodbury, NJ 08096

Built 1988

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 23, 2024

Property Information

Block82.05
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.05

Building Details

Building Class17
DescriptionWOODLAND
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,254
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$34,700
23%
Improvement Value:$113,500
77%
Total Assessment$148,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,063+3.5%
2024$4,893-2.8%
2023$5,033+1.2%
2022$4,975+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$157,000
Sq Ft1,254DeedBook 6525, Page 184Recorded8/9/2021

Property Sale

Sale
$139,500
DeedBook 3089, Page 69

Property Sale

Sale
$85,045
DeedBook 1734, Page 91

Property Built

Built

Year Built: 1988