Skip to content

35 Kelly DrWoodbury, NJ 08096

Built 1986

Last Sale Price
$210,000
Last Sale Date
Dec 18, 2019

Property Information

Block82.09
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.4

Building Details

Building Class17
DescriptionGREENFIELD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,157
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,300
26%
Improvement Value:$100,000
74%
Total Assessment$135,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,851+3.3%
2024$4,695+2.2%
2023$4,595+1.2%
2022$4,542+8.0%
Property History

Property Sale

Sale
$210,000
Sq Ft1,157DeedBook 6224, Page 1Recorded1/15/2020

Property Sale

Sale
$151,000

From:

To:

Sq Ft1,157DeedBook 5143, Page 70Recorded12/3/2013

Property Sale

Sale
$64,350
DeedBook 1563, Page 1112

Property Built

Built

Year Built: 1986