Skip to content

2 Lakebridge DrWoodbury, NJ 08096

Built 1987

Last Sale Price
$271,000
Last Sale Date
Nov 18, 2022

Property Information

Block82.09
Lot22
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.4

Building Details

Building Class17
DescriptionLAKEVIEW
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,339
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,000
22%
Improvement Value:$124,200
78%
Total Assessment$160,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,743+8.2%
2024$5,309+2.3%
2023$5,190+1.2%
2022$5,128+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$271,000
Sq Ft1,339DeedBook 6783, Page 224Recorded12/2/2022

Property Built

Built

Year Built: 1987

Property Sale

Sale
$74,700
DeedBook 1560, Page 248