Skip to content

25 Kelly DrWoodbury, NJ 08096

Built 1986

Last Sale Price
$205,000
Last Sale Date
Apr 30, 2019

Property Information

Block82.09
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.4

Building Details

Building Class17
DescriptionWOODLAND
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,254
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,700
23%
Improvement Value:$116,300
77%
Total Assessment$151,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,413+3.3%
2024$5,240+2.2%
2023$5,128+1.2%
2022$5,069+21.8%
Property History

Property Sale

Sale
$205,000

From:

To:

Sq Ft1,254DeedBook 6091, Page 112Recorded5/29/2019

Property Sale

Sale
$155,000

From:

To:

Sq Ft1,254DeedBook 5541, Page 171Recorded10/5/2016

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 3395, Page 233

Property Sale

Sale
$104,000
DeedBook 2358, Page 166

Property Sale

Sale
$65,850
DeedBook 1568, Page 144

Property Built

Built

Year Built: 1986