Skip to content

67 Knollwood DrWoodbury, NJ 08096

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 27, 1990

Property Information

Block82.11
Lot31
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.4

Building Details

Building Class17
DescriptionGREENFIELD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,157
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,600
25%
Improvement Value:$103,200
75%
Total Assessment$137,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,690+3.5%
2024$4,532+2.3%
2023$4,430+1.2%
2022$4,376+2.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$62,850
DeedBook 1558, Page 1097

Property Built

Built

Year Built: 1986