Skip to content

Deptford Ave(Block 82 Lot 4)Westville, NJ 08093

Vacant Land

Last Sale Price
$1,450,000
Last Sale Date
Jul 12, 2002

Property Information

Block82
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage12.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$113,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$113,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,051+3.3%
2024$3,921+2.2%
2023$3,837+1.2%
2022$3,793+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$1,450,000
DeedBook 3526, Page 112

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 1564, Page 1058