Skip to content

123 Copperfield DrWoodbury, NJ 08096

Built 2002

Last Sale Price
$236,005
Last Sale Date
Nov 15, 2002

Property Information

Block83.01
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.06

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,462
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,500
19%
Improvement Value:$215,700
81%
Total Assessment$266,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,543+3.3%
2024$9,237+2.2%
2023$9,040+1.2%
2022$8,936+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$236,005
DeedBook 3565, Page 122

Property Built

Built

Year Built: 2002