Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
940 New Jersey AveWoodbury, NJ 08096
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 11, 2000
Property Information
Block99
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page9
Building Details
Building Class---
DescriptionGARAGE ONLY
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.07
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$3,700
14%
Improvement Value:$22,700
86%
Total Assessment$26,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $946 | +3.3% |
| 2024 | $916 | +2.2% |
| 2023 | $897 | +1.2% |
| 2022 | $886 | +1.9% |
Property History
No events match the selected filters.