Skip to content

262 E Broad StGibbstown, NJ 08027

Built 1948

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 14, 2025

Property Information

Block108
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage825
Acreage0.31

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,400
28%
Improvement Value:$73,600
72%
Total Assessment$102,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,512+5.6%
2024$3,327+1.0%
2023$3,295-1.4%
2022$3,341-0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$198,000
Sq Ft825DeedBook 7031, Page 209Recorded7/9/2024

Property Built

Built

Year Built: 1948