Skip to content

32 Chester AveGibbstown, NJ 08027

Built 2016

Last Sale Price
$212,118
Last Sale Date
Aug 12, 2016

Property Information

Block122
Lot6.03
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage2,128
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,400
17%
Improvement Value:$178,400
83%
Total Assessment$215,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,430+5.5%
2024$7,039+4.2%
2023$6,757-1.4%
2022$6,851-0.1%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$212,118

From:

To:

Sq Ft2,128DeedBook 5514, Page 93Recorded8/15/2016

Property Built

Built

Year Built: 2016