Skip to content

141 Swedesboro RdGibbstown, NJ 08027

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 27, 2017

Property Information

Block161
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SB2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,608
Acreage1.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,600
27%
Improvement Value:$139,200
73%
Total Assessment$190,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,569+5.5%
2024$6,224+1.0%
2023$6,163-1.4%
2022$6,249-0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900