Skip to content

118 Morse AveGibbstown, NJ 08027

Built 1990

Last Sale Price
$237,500
Last Sale Date
May 22, 2015

Property Information

Block163
Lot1.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageTM38

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,866
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,200
19%
Improvement Value:$179,700
81%
Total Assessment$221,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,640+5.5%
2024$7,238+1.0%
2023$7,167-1.4%
2022$7,267-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$237,500

From:

To:

Sq Ft2,866DeedBook 5323, Page 16Recorded5/26/2015

Property Built

Built

Year Built: 1990