Skip to content

207 Swedesboro RdGibbstown, NJ 08027

Built 1942

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 19, 1999

Property Information

Block164
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SB2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,539
Acreage0.95

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,900
30%
Improvement Value:$114,100
70%
Total Assessment$163,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,612+5.5%
2024$5,317+1.0%
2023$5,265-1.4%
2022$5,338-0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1942