Skip to content

200 Phyllis DrGibbstown, NJ 08027

Built 1978

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 20, 2022

Property Information

Block170
Lot1.04
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM40

Building Details

Building Class17
Description2SA2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,902
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,800
21%
Improvement Value:$161,200
79%
Total Assessment$204,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,024+5.6%
2024$6,654+1.0%
2023$6,589-1.4%
2022$6,681-0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1978