Skip to content

988 Ladner AveGibbstown, NJ 08027

Built 1972

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block170
Lot1.13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SAV1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,412
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,100
24%
Improvement Value:$146,000
76%
Total Assessment$192,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,614+5.5%
2024$6,266+1.0%
2023$6,205-1.4%
2022$6,291-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1972