Skip to content

1103 Ladner AveGibbstown, NJ 08027

Built 1967

Last Sale Price
$171,500
Last Sale Date
Mar 21, 2014

Property Information

Block175
Lot22
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,528
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,100
27%
Improvement Value:$133,300
73%
Total Assessment$182,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,280+5.5%
2024$5,950+1.0%
2023$5,892-1.4%
2022$5,974-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$171,500

From:

To:

Sq Ft1,528DeedBook 5174, Page 175Recorded3/27/2014

Property Built

Built

Year Built: 1967