Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
1246 Berkley RdGibbstown, NJ 08027
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 26, 2022
Property Information
Block177
Lot11.02
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageTM44
Building Details
Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,080
Acreage0.14
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$17,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$17,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $606 | +5.6% |
| 2024 | $574 | +1.0% |
| 2023 | $568 | -1.4% |
| 2022 | $576 | -68.0% |
Property History
No events match the selected filters.